Buradan arayabilirsiniz

Buradan arayabilirsin

16 Ağustos 2012 Perşembe

Zehirsiz HAYAT

Merhabalaaar,

   Ben, bir süredir bulaşık deterjanımı kendim yapıyorum :)) evet evet bu da deli galiba demeyin.İnsan çocukları olduktan sonra herşeyi bir kez daha fazladan düşünür ya, işte benimkisi de öyle bir şey.Ben bunu yaparken "amaaaan deli derlerse desinler" dedim ve yaklaşık 6 aydır deterjanımı kendim üretiyorum. :)

   Bu farkındalık ve bilinç, çok sevgili Gülben Ergen'in GÜLBEN isimli programında ekolojik yaşamı anlatan Erken ŞAMCI isimli bir ziraat mühendisin sayesinde oluştu.Programda, çok basit uygulamalarla, onun tabiriyle hayatımızdaki KİMYASAL BOMBALAR dan nasıl uzaklaşabileceğimizi anlatıyordu.Ben de yapabildiğim ölçüde uyguluyorum.Yapabildiğim herşeyi çocuklarım için kâr sayıyorum.Keşke yapsaydım dememek için her bulaşıktan sonra makinenin süzgecini yıkamaya hatta bazen aynı bulaşığı bir kaç kere yıkamaya razı geliyorum.Evet, bazen bulaşıklarım bulanık yada üzrinde hardal tozu ile çıkıyor makineden ama en azında gıda maddesi ve gözle görüldüğü için sıyırıp silerek kullanıyorum gönül rahatlığıyla :) görmeden kullandığımız kimyasal kalıntılardansa hardal tozunu tercih ediyor ve uğraşmak pahasına hâlâ inatla evde yaptığım deterjanımı kullanıyorum.Dün akşam deterjanın ölçüleri unuttuğum için internette arama yaparken  bu güzel siteyle karşılaştım.Çamaşır deterjanından , bulaşık mak. deterjanına hatta ve hatta deodoranta  kadar bir çok şey var.Bu yazıyı, böylesi güzel bilgileri paylaşıp arttırarak, kullanıcıların armasını sağlamak için yazmak istedim.Bir kişi bile faydalansa ne mutlu .) lütfen deneyin

2 yorum:

  1. çok guzel bi paylasim, çok tesekkur ederim! fakat sitede bulasik deterjani tarifini bulamadim! Birde evinizin dekorasyonunu çok merak ediyorum birgun gorebilirmiyiz acaba?

    YanıtlaSil
  2. Evet, ben de yaptığım deterjanın tarifini eklemeyi ihmal ediyorum.Bir gün eklemeliyim :)
    Evimin dekorasyonuna gelince, buna eşime sormadan karar veremem.Takdir edersiniz ki ev özel bir alan :) ama günün birinde neden olmasın.Zaten yaptıklarımı paylaşırken evi kıyısından köşesinden görüyorsunuzdur.
    Ben de isterim ki sizi tanıyalım, adsız olarak değilde bileceğimiz bie şekilde yorumlayın yazılarımı nasıl olur?

    YanıtlaSil

Translate

HAYDİ BURADAN DA BAKIN

HAYDİ BURADAN DA BAKIN
10marifet

Copyright: Her hakkı saklıdır

Copyright: Her hakkı saklıdır
Creative Commons Lisansı DELİ İŞİ BUNLAAAR :) by Ayşe Selcen Kan Atılgan is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License. Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://deliisibunlar.blogspot.com. Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://deliisibunlar.blogspot.com adresinde mevcut olabilir.